Održan Godišnji koncert Osnovne glazbene škole Jakova Gotovca Novi Travnik – Područni odjel Nova Bila

U ponedjeljak 3. lipnja održan je Godišnji koncert Osnovne glazbene škole Jakova Gotovca Novi Travnik – Područni odjel Nova Bila.

U bogatom programu učenici su nam pokazali svoje glazbene vještine i koliko su napredovali u ovoj školskoj godini. Koncert su pripremili nastavnici našeg područnog odjela: Lucija Džepina, Andrijana Bugarin, Nanarela Bajo, Gordana Mišković, Alojz Čakarić i Ljiljana Marić.

Nakon koncerta učenicima su uručene nagrade sa školskog i federalnog natjecanja:
Mihaela Topalović III. razred, II. nagrada na Školskom natjecanju, violina solo u klasi profesorice Ljiljane Marić.
Lara Ćurak I. razred, III. nagrada na Federalnom natjecanju, klavir solo u klasi profesorice Lucije Džepina.
Marija Matošević II. razred, III. nagrada na Federalnom natjecanju, klavir solo u klasi profesorice Lucije Džepina.

Program koncerta:
1. Školski zbor: Ljubav se ne trži
2. Franjo Augustinović, I.r. I. Mihoković: Igrali junaci
3. Dora Mišković i Klara Sučić, I.r. Aron: Indijanska ratna igra
4. Maria Kolenda, I.r. Narodna: Slavonsko kolo
5. Nikolina Gazibarić, I.r. Van de Velde: Mali valcer
6. Josipa Biljaka, I.r. uz pratnju nastavnika Nepoznati autor: Šaputanja
7. Teo Palavra, I.r. Narodna: Oj, narode
8. Lara Ćurak, I.r. L.van Beethoven: Sonatina Anh 5 br. 1
9. Anto Veselica Bikić, II.r. V.O. Jembrih: Mazurka
10. Ansambl gitara: Josipa Biljaka, I.r., Gabriel Dražeta, I.r., Petra Parić, II.r i Ivano Nakić, II.r. L. van Beethoven: Oda radosti
11. Karla Perić, II.r. F. Burgmuller: Nemir
12. Darja Biljaka, II.r. V.O. Jembrih: Etida
13. Filip Vukadin, II.r. J. Vanhal: Sonatina op. 41 br. 2
14. Magdalena Popović, II.r. Z. Rakić: Ples patuljaka
15. Marija Matošević, II.r. M. Clementi: Sonatina op. 36 br. 1
16. Andrej Babić i Eva Trupina, III.r. W. Roehr: Vesela igra
17. Mihaela Topalović, III.r. W. Kroll: Donkey Doodle
Glasovirska suranja: Gabriela Blaž, prof.
18. Stjepan Čeko, III.r. Z. Rakić: Tamna noć
19. Stefani Bajo, III.r. Z. Rakić: Maslačak
20. Lucija Peša, IV.r. l. Streabbog: Polka

Gosti koncerta:
Srednja glazbena škola Jakova Gotovca Novi Travnik
Ana Gazibarić, I. pripremni truba; Old MacDonald, Klasa: Arnes Bajramović, prof.
Blanka Babić, II. pripremni klarinet; W. A. Mozart: Menuet; Glasovirska suradnja: Andrijana Bugarin, prof.; Klasa: Martina Čato, prof.
Marta Matošević, I. pripremni flauta ; Hoskar Miklos: Saltus Hungaricus; Glasovirska suradnja: Andrijana Bugarin, prof.; Klasa: Mia Bralić, prof.